Поради

логопеда
Садок
Садок

Тільки у тісній співпраці сім'ї і педагогів, можна досягти якісного і швидкого результату у корекції та розвитку мовлення дитини

  1. Заохочуйте дитину завжди дивитися на Вас, коли Ви говорите!

Діти навчаються шляхом наслідування. І в розвитку мови наслідування відіграє важливу роль. Тому будьте хорошим зразком для вашої дитини. Переконайтеся, що ви говорите всі слова чітко і малюк бачить Вашу артикуляцію. Тоді Ваша дитина може краще все зрозуміти і швидше заговорити.

  1. Використовуйте короткі слова, прості і зрозумілі!

Маленька дитина не в змозі зрозуміти і запам’ятати довгі і складні речення. Тому бажано використовувати прості терміни та короткі фрази (але без «сюсюкання»). Наприклад, давайте малюкові прості вказівки і задавайте прості питання, такі як «візьми ведмедика», «принеси ляльку», «де кубик?»Ніж простіше будуть Ваші слова і фрази, тим швидше дитина почне наслідувати Вам!

  1. Не говоріть надто швидко!

Коли ваша дитина стикається з швидким потоком слів, що він чує, але не розуміє їх.

  1. Промовляйте вголос все, що Ви робите!

«Зараз ми одягнемо черевики, куртку, шапку і підемо гуляти». «Я дістану тарілку, ложку, і ми будемо їсти суп».

  1. Читайте дитині книги!

Одним з наслідків читання для дітей молодшого віку є більш швидке розвиток мовлення. Читайте дитині не менше 10 хвилин кожен день, навіть більше, якщо це можливо. Вибирайте книги з короткими текстами і яскравими картинками.

  1. Збагачуйте словниковий запас!

Якщо ваша дитина вживає всього лише декілька слів у мові, допомагайте їй збагатити свою мову новими словами. Виберіть 5-6 слів (частини тіла, іграшки, продукти) і назвіть їх дитині. Дайте їй можливість повторити ці слова. Не чекайте, що дитина вимовить їх відмінно. Надихніть дитину і продовжуйте їх заучувати. Після того, як дитина вимовила ці слова, введіть ще 5-6 нових слів. Продовжуйте додавати слова до тих пір, поки дитина не взнає більшість предметів навколишнього світу. Займайтеся щодня.

  1. Частіше включайте музику та пісні для малят!

Говоріть, використовуючи ПРАВИЛЬНО побудовані фрази, речення. Ваше речення повинне бути на 1-2 слова довше, ніж у дитини. Якщо ваша дитина поки що висловлюється тільки однослівними реченнями, то ваша фраза повинна складатися з 2 слів.

8. Розвивайте дрібну моторику!

Про взаємозв’язок мови і рухів руки знає, мабуть, кожна мама. Так що давайте вашій дитині фарби, пластилін, безпечні ножиці для вирізання, нанизуйте великі намистини, ґудзики і купуйте гри, що вимагає певної спритності пальців (наприклад, «шнурівки»). Особливо корисна пальчикова гімнастика!

Корисні поради

якщо у 3-3,5 року

дитина вимовляє тільки окремі слова і зовсім не будує фрази і речення;

в його промові повністю відсутні сполучники і займенники;

він не повторює за Вами слова, або Ви зовсім не розумієте його мову

(при цьому викривлена вимова шиплячих і дзвінких приголосних

(р, л) звуків є нормою);

4 роки

у дитини дуже обмежений словниковий запас (у нормі – близько 2000 слів),

не може запам'ятати віршик ( 4 рядочки),

зовсім не розповідає власних історій (при цьому відсутність зв'язного мовлення, помилки в преченнях, все ще проблеми зі «складними» звуками – норма);

​​

5-6 років

все ще є проблеми із звуковимовою, також з сонорними приголосними (звуками «р» і «л»);

дитина не здатна описати своїми словами сюжет на картинці, допускає грубі помилки при побудові речень (при цьому допускаються помилки у складних реченнях, невелика непослідовність в оповіданні).

Все це може бути приводом отримати пораду у такого фахівця, як ЛОГОПЕД у дитячому садку.

Садок
Садок

На що варто звернути увагу

Садок
Садок