Інклюзивна освіта
Витяг зі Статуту Дубровицького закладу дошкільної освіти №1 «Теремок» Дубровицької міської ради (нова редакція):
«4.8. У разі звернення батьків дитини з особливими освітніми потребами у закладі утворюється інклюзивна група.
4.9.У разі утворення інклюзивної групи вводять посаду асистента-вихователя, який забезпечує особистісно-орієнтоване спрямування освітнього процесу, бере участь у розробленні та виконанні індивідуальної програми розвитку, адаптує навчальні матеріали з урахуванням особливостей навчально-пізнавальної діяльності дітей з особливими освітніми потребами.
4.10. За рекомендаціями інклюзивно-ресурсного центру та письмовою заявою одного з батьків або іншого законного представника дитини заклад дошкільної освіти забезпечує доступ до освітнього процесу асистента дитини з особливими освітніми потребами. Асистент дитини з особливими освітніми потребами проходить медичний огляд відповідно до вимог законодавства.
4.11. Особам з особливими освітніми потребами надають психолого-педагогічні та корекційно-розвиткові послуги, психолого-педагогічний супровід у порядку, визначеному МОН.»
У Дубровицькому ЗДО №1 «Теремок» створено 2 інклюзивні групи – старшого (6-тий рік життя) та середнього (5-тий рік життя) дошкільного віку. У кожній групі працює асистент вихователя. Освітній процес в інклюзивних групах здійснюється за спеціальними програмами розвитку дітей та навчально-методичними посібниками, затвердженими в установленому порядку центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері освіти.
Для освітніх послуг дітей з ООП облаштовано ресурсну кімнату із функціональними меблями та спеціальним обладнанням для створення відповідних умов для навчання та організації різноманітних видів активностей малят.
УМОВИ ДОСТУПНОСТІ ЗАКЛАДУ ОСВІТИ
ДЛЯ НАВЧАННЯ ОСІБ З ООП
Передумовою у забезпеченні ефективності навчання та виховання дитини з особливими освітніми потребами є індивідуалізація освітнього процесу з урахуванням її індивідуальних потреб і можливостей, здібностей та інтересів, що забезпечується шляхом розробки індивідуальної програми розвитку. Саме з цього приводу 19.09.2025р. відбулося засідання команди психолого-педагогічного супроводу дітей з ООП.
Обговорювалися важливі питання адаптації та модифікації освітньої програми, особливості психо-фізичного розвитку малюків, їх досягнення та труднощі, рівень підтримки
Результатом зустрічі стала злагоджена співпраця всіх учасників, спрямована на забезпечення успішного навчання кожної дитини.